TELEFON +90 (236) 715 39 81
E-MAİLozdenlpg@gmail.com
ADRESAtatürk mah.607.Sokak.No:12 SALİHLİ / Manisa
E-KATALOG

BLOG

  |   Hizmetlerimiz  |   Blog
Img

LPG NEDİR? MOTORA ZARAR VERİR Mİ? HARARET YAPAR MI?

LPG, kullanım şartlarına uyulduğunda, tüketicilerin güvenle kullanabileceği bir yakıttır. LPG silindirlere gaz fazında gönderiliyor. Benzine göre daha temiz bir yakıttır. Yüksek termodinamik özellikleri sayesinde daha iyi bir yanma sağlar. Yanma odası, supaplar, bujiler temiz kalır. Motor yağı ömrü uzar. Motorda kurum oluşmaz. Benzine göre daha fazla vuruntu önleme gücüne sahiptir. LPG’li araçlar daha sessiz çalışır. Bu üstün özelliklerinden dolayı motora zarar vermez. Aksine motor ömrünü uzatır. LPG’de durum tamamen farklı olup, alt kalorifik güçlerden de görüldüğü gibi yanma esnasında silindirlerde daha fazla sıcaklık oluşması fiziken mümkün değildir. Farklı yakıt kullanımında yanma odasında oluşabilecek sıcaklıklar açısından LPG veya DOĞALGAZ benzine göre gerek volumetrik verim ve gerekse adyabatik alev sıcaklıkları açısından daha avantajlı görünmektedir. Dolayısıyla bu yakıtlarla daha düşük sıcaklıklar ve daha düşük ısıl zorlamalar oluşmaktadır.

Img

NE KADAR TASARRUFUM OLUR? DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR VE FBR FARKI NEDİR?

Hacimsel olarak LPG’li bir araç benzine göre %15-20 oranında daha fazla yakıt tüketir. Yakıt ekonomisi benzinle LPG arasındaki fiyat farkından kaynaklanmaktadır. Bugünkü fiyatlarla benzine göre %40-50 oranında bir tasarruf söz konusudur. Öncelikle dönüşüm yaptırmak isteyenlerin marka seçiminde dikkatli olmaları gerekiyor. Müşteri memnuniyeti sağlamış, geniş bir servis ağına sahip ve otomobil firmaları tarafından yeni nesil araçlara teknolojik uyumu test edilip onaylanarak sıfır araçlara monte edilmeye değer bulunan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor. Müşteri nezdinde kendini kanıtlamış, yaygın bir müşteri memnuniyeti sağlayarak FBR’yi otogazda ilk tercih edilen marka yapmayı hedefleyip ekonominizi etkilemden hizmet sunmamız farkımızdır...

Img

GARANTİ ŞARTLARI NELERDİR?

Garanti süresi, malın tesliminden itibaren başlar. Ürünler, imalat ve montaj hatalarına karşı iki (2) yıl garanti kapsamındadır. Yedek parça temini ve servis hizmetleri açısından on (10) yıl garanti kapsamındadır. Malın garanti süresi içinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla otuz (30) işgünüdür. Bu süre arızalı malın servise giriş tarihinden itibaren başlar. Garanti süresi içerisinde oluşabilecek her türlü arızanın firmamıza derhal bildirilmesi gerekmektedir. Kullanıcıların veya başka yetkisiz personelin arıza veya hasara müdahalesi, garanti haklarının kaybolmasına yol açar. Garanti süresi dahilinde, imalat ve montaj hatalarından dolayı malın arızalanması durumunda işçilik, yedek parça ya da başka bir adla hiçbir ücret talep edilmeksizin ürünün tamiri yapılacaktır.